| User | cocominds |
| Upload Date | Fri, 30 Sep 2022 10:59:08 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B550M-A |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Athlon 3000G |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 3499 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Raven Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 512 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1600 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 878 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1846 | |
| Integer Score | 779 | |
| Floating Point Score | 930 | |
|
AES-XTS
|
1846
3.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
887
4.49 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
964
45.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
816
2.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
553
649.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
679
212.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
817
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
730
232.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
744
5.80 Klines/sec |
|
|
Camera
|
909
10.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
651
815.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
794
4918.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1086
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
851
6.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
794
19.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1683
82.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1585
21.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1063
853.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
778
6.97 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
774
24.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
697
26.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 2139 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3939 | |
| Integer Score | 1975 | |
| Floating Point Score | 2194 | |
|
AES-XTS
|
3939
6.71 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2271
11.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2451
116.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1790
5.05 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1795
2.11 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1937
606.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2072
112.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1783
568.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1964
15.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1815
21.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2217
2.77 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2688
16654.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1700
93.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2040
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2176
53.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3645
178.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4003
54.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2926
2.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1737
15.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1450
46.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1174
45.4 images/sec |