| User | domiurg |
| Upload Date | Fri, 30 Sep 2022 04:04:43 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro Education (64-bit) |
| Model | LENOVO 21AKCTO1WW |
| Motherboard | LENOVO 21AKCTO1WW |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1260P |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Maximum Frequency | 2493 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.71 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1628 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3607 | |
| Integer Score | 1430 | |
| Floating Point Score | 1727 | |
|
AES-XTS
|
3607
6.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1301
6.58 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1652
78.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1089
3.07 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1430
1.68 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1466
459.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1496
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1566
498.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1496
11.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1458
16.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1681
2.10 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1601
9920.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1486
81.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1792
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1346
33.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2724
133.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2851
38.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2173
1.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1298
11.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1501
48.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1288
49.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 8026 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7038 | |
| Integer Score | 7771 | |
| Floating Point Score | 8743 | |
|
AES-XTS
|
7038
12.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8184
41.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10915
516.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4194
11.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8032
9.43 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9389
2.94 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8867
481.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6088
1.89 MB/sec |
|
|
Clang
|
9106
70.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7440
86.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8513
10.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10303
63834.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8599
472.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10715
82.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8277
204.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13367
655.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16651
226.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13159
10.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7254
65.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4906
156.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3272
126.4 images/sec |