| User | gmberatcan |
| Upload Date | Thu, 29 Sep 2022 17:44:50 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion Gaming Laptop 15-ec2xxx |
| Motherboard | HP 88DE |
| Power Plan | Dengeli |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 4234 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1393 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3416 | |
| Integer Score | 1178 | |
| Floating Point Score | 1522 | |
|
AES-XTS
|
3416
5.82 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1310
6.63 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1412
66.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
963
2.71 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1165
1.37 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1168
365.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1240
67.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1097
349.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1205
9.39 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1099
12.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1412
1.77 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1374
8513.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1413
77.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1416
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1270
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2538
124.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2679
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1705
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1195
10.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1292
41.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1153
44.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 6815 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5087 | |
| Integer Score | 6401 | |
| Floating Point Score | 7999 | |
|
AES-XTS
|
5087
8.67 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8284
41.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9879
467.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3009
8.48 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7019
8.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7796
2.44 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6921
375.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4108
1.28 MB/sec |
|
|
Clang
|
7930
61.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5936
68.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9388
11.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10830
67098.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7606
418.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8791
67.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7300
179.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11228
550.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14430
196.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11629
9.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7096
63.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5333
170.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2425
93.7 images/sec |