| User | vandelay |
| Upload Date | Sat, 11 Apr 2020 20:14:45 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP EliteBook 820 G3 |
| Motherboard | HP 807C |
| Power Plan | Balanserat |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6200U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 2.79 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Skylake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1063 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 723 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 996 | |
| Integer Score | 669 | |
| Floating Point Score | 794 | |
|
AES-XTS
|
996
1.70 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
570
2.88 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
841
39.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
628
1.77 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
669
785.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
681
213.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
599
32.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
689
219.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
717
5.59 Klines/sec |
|
|
Camera
|
664
7.69 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
611
764.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
753
4666.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
687
37.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
671
5.17 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
706
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1215
59.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1439
19.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
929
745.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
691
6.19 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
661
21.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
709
27.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 1592 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2340 | |
| Integer Score | 1515 | |
| Floating Point Score | 1633 | |
|
AES-XTS
|
2340
3.99 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1708
8.64 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1927
91.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1157
3.26 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1321
1.55 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1486
465.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1634
88.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1427
454.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1689
13.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1425
16.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1443
1.81 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1950
12081.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1359
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1468
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1641
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2381
116.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3050
41.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2236
1.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1458
13.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1129
36.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
893
34.5 images/sec |