| User | AndRusha |
| Upload Date | Wed, 28 Sep 2022 19:32:09 +0000 |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ProArt Z690-CREATOR WIFI |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium Gold G7400 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 3.69 GHz |
| Maximum Frequency | 3692 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.75 GB |
| Single-Core Score | 1390 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3947 | |
| Integer Score | 1180 | |
| Floating Point Score | 1419 | |
|
AES-XTS
|
3947
6.73 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1006
5.09 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1378
65.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1057
2.98 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1169
1.37 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1185
371.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1313
71.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1257
400.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1075
8.37 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1233
14.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1235
1.54 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1289
7986.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1354
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1403
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1151
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2227
109.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2232
30.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1766
1.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1178
10.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1117
35.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1172
45.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 3154 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8903 | |
| Integer Score | 2683 | |
| Floating Point Score | 3216 | |
|
AES-XTS
|
8903
15.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2400
12.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3232
152.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2664
7.51 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2494
2.93 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2680
839.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2931
159.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2635
839.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
2648
20.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2550
29.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3034
3.80 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3295
20413.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2654
145.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2850
21.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2781
68.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4861
238.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5389
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4714
3.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2614
23.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2295
73.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2440
94.3 images/sec |