| User | startouff |
| Upload Date | Wed, 28 Sep 2022 17:52:39 +0000 |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Framework Laptop |
| Motherboard | Framework FRANBMCP0B |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4691 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1387 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3420 | |
| Integer Score | 1193 | |
| Floating Point Score | 1470 | |
|
AES-XTS
|
3420
5.83 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1171
5.92 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1318
62.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
879
2.48 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1077
1.27 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1200
376.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1288
69.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1285
409.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1305
10.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1292
15.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1482
1.85 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1392
8625.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1226
67.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1356
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1034
25.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2430
119.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2351
32.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1739
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1205
10.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1217
38.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1343
51.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 4442 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8650 | |
| Integer Score | 4017 | |
| Floating Point Score | 4662 | |
|
AES-XTS
|
8650
14.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4463
22.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5280
249.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3198
9.02 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3576
4.20 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3385
1.06 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4383
237.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3998
1.24 MB/sec |
|
|
Clang
|
4316
33.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3946
45.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5251
6.57 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4614
28583.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3423
188.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3955
30.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4172
102.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7359
361.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8251
112.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6455
5.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4033
36.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3270
104.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3197
123.5 images/sec |