| User | hemmingway |
| Upload Date | Wed, 28 Sep 2022 17:16:10 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.0.1 (Build 21A559) |
| Model | iMac Pro (Late 2017) |
| Model ID | iMacPro1,1 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Mac-7BA5B2D9E42DDD94 iMacPro1,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Base Frequency | 3.18 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 2035 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5010 | |
| Integer Score | 1743 | |
| Floating Point Score | 2172 | |
|
AES-XTS
|
5010
8.54 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1655
8.37 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1730
81.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1665
4.70 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1832
2.15 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1657
519.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1865
101.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1749
557.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1742
13.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1802
20.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1892
2.37 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2114
13094.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1849
101.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2229
17.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1716
42.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3606
176.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3436
46.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2700
2.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1869
16.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1865
59.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1540
59.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 19097 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 14612 | |
| Integer Score | 18374 | |
| Floating Point Score | 21410 | |
|
AES-XTS
|
14612
24.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
18222
92.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
22111
1.05 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
10217
28.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
23126
27.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
22713
7.12 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
17947
974.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
14231
4.43 MB/sec |
|
|
Clang
|
22248
173.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
19430
225.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
17141
21.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
27600
170995.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
21115
1.16 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
27034
208.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19558
482.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
32120
1.58 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
37644
512.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
31438
25.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21169
189.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
12068
385.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
8448
326.4 images/sec |