| User | hemmingway |
| Upload Date | Wed, 28 Sep 2022 17:05:03 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.0.1 (Build 21A559) |
| Model | iMac Pro (Late 2017) |
| Model ID | iMacPro1,1 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Mac-7BA5B2D9E42DDD94 iMacPro1,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Base Frequency | 3.18 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 2026 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5013 | |
| Integer Score | 1743 | |
| Floating Point Score | 2142 | |
|
AES-XTS
|
5013
8.55 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1658
8.38 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1724
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1673
4.72 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1843
2.16 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1671
523.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1861
101.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1749
557.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1736
13.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1781
20.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1892
2.37 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2112
13086.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1847
101.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2259
17.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1711
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3668
179.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3475
47.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2704
2.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1868
16.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1564
50.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1517
58.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 19072 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 14553 | |
| Integer Score | 18380 | |
| Floating Point Score | 21324 | |
|
AES-XTS
|
14553
24.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
18273
92.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
22074
1.04 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
10225
28.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
23120
27.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
23067
7.23 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
18072
980.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
14160
4.41 MB/sec |
|
|
Clang
|
22223
173.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
19143
221.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
16194
20.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
27849
172534.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
21183
1.16 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
26876
206.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19555
482.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
31808
1.56 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
37717
513.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
32486
26.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20765
186.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
12037
384.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
8477
327.6 images/sec |