| User | hemmingway |
| Upload Date | Wed, 28 Sep 2022 17:01:28 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.0.1 (Build 21A559) |
| Model | iMac Pro (Late 2017) |
| Model ID | iMacPro1,1 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Mac-7BA5B2D9E42DDD94 iMacPro1,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Base Frequency | 3.18 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 1898 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2394 | |
| Integer Score | 1727 | |
| Floating Point Score | 2187 | |
|
AES-XTS
|
2394
4.08 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1663
8.41 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1734
82.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1671
4.71 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1848
2.17 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1667
522.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1874
101.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1753
558.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1705
13.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1646
19.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1905
2.38 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2118
13120.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1855
102.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2231
17.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1727
42.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3741
183.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3517
47.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2733
2.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1857
16.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1861
59.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1531
59.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 19119 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 14584 | |
| Integer Score | 18387 | |
| Floating Point Score | 21461 | |
|
AES-XTS
|
14584
24.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
18193
92.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
22174
1.05 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
10222
28.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
23170
27.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
22896
7.17 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
17833
967.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
14284
4.44 MB/sec |
|
|
Clang
|
22435
174.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
19211
222.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
17230
21.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
27643
171260.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
21149
1.16 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
26817
206.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19483
480.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
32225
1.58 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
37578
512.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
32301
25.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21150
189.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
12073
386.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
8463
327.0 images/sec |