| User | Coffee_fan |
| Upload Date | Tue, 27 Sep 2022 22:16:03 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 14 Plus 7420 |
| Motherboard | Dell Inc. 00FVPP |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 3491 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.69 GB DDR5 SDRAM 1795 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 972 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3600 | |
| Integer Score | 852 | |
| Floating Point Score | 795 | |
|
AES-XTS
|
3600
6.14 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1163
5.88 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1479
70.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1157
3.26 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1295
1.52 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
717
224.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
592
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
579
184.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
568
4.42 Klines/sec |
|
|
Camera
|
657
7.62 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
683
854.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
762
4718.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
566
31.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
788
6.07 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
598
14.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1288
63.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1257
17.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
948
761.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
578
5.18 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
735
23.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
880
34.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 2556 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8487 | |
| Integer Score | 2027 | |
| Floating Point Score | 2713 | |
|
AES-XTS
|
8487
14.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1755
8.88 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2528
119.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1601
4.52 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1931
2.27 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1986
622.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2093
113.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3055
973.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
2052
16.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1618
18.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5294
6.62 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2172
13459.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2346
129.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2296
17.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2089
51.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3571
175.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4307
58.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6835
5.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2117
19.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1624
51.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1252
48.4 images/sec |