| User | google85 |
| Upload Date | Tue, 27 Sep 2022 19:31:53 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 82K2 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 4238 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1395 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3347 | |
| Integer Score | 1177 | |
| Floating Point Score | 1541 | |
|
AES-XTS
|
3347
5.71 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1341
6.78 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1438
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
912
2.57 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1108
1.30 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1197
375.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1234
67.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1077
343.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1239
9.65 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1129
13.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1453
1.82 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1405
8706.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1341
73.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1466
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1282
31.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2586
126.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2705
36.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1750
1.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1218
10.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1366
43.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1111
42.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 5508 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4062 | |
| Integer Score | 5204 | |
| Floating Point Score | 6409 | |
|
AES-XTS
|
4062
6.92 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7205
36.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8027
379.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2304
6.50 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5596
6.57 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6503
2.04 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5723
310.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3046
970.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
6770
52.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4892
56.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7827
9.79 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8808
54569.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5832
320.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7459
57.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5827
143.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9110
446.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11604
158.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9031
7.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5784
51.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4403
140.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1765
68.2 images/sec |