| User | danielvbd |
| Upload Date | Mon, 26 Sep 2022 16:30:32 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.6 (Build 21G115) |
| Model | iMac (21.5-inch Retina Late 2015) |
| Model ID | iMac16,2 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-FFE5EF870D7BA81A iMac16,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-5675R |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.10 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| L4 Cache | 128 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 1867 MT/s |
| Single-Core Score | 928 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1194 | |
| Integer Score | 839 | |
| Floating Point Score | 1078 | |
|
AES-XTS
|
1194
2.04 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
880
4.45 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
926
43.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
973
2.74 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
737
865.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
791
247.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
795
43.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
831
264.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
798
6.22 Klines/sec |
|
|
Camera
|
848
9.83 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
852
1.07 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1168
7237.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
782
43.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
942
7.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
949
23.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1794
88.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1792
24.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1237
993.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
877
7.85 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
956
30.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
987
38.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 3378 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3660 | |
| Integer Score | 3174 | |
| Floating Point Score | 3772 | |
|
AES-XTS
|
3660
6.24 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3614
18.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3549
167.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3118
8.79 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2796
3.28 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3155
988.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3041
165.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2969
945.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
3288
25.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3119
36.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3027
3.79 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4419
27376.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3452
189.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3617
27.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3336
82.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5693
279.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6452
87.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5281
4.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3133
28.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2828
90.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2299
88.8 images/sec |