| User | randallroman |
| Upload Date | Mon, 26 Sep 2022 03:52:06 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. AB350-Gaming 3 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. AB350-Gaming 3-CF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4645 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1627 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3918 | |
| Integer Score | 1385 | |
| Floating Point Score | 1768 | |
|
AES-XTS
|
3918
6.68 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1650
8.35 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1605
75.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1337
3.77 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1263
1.48 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1307
409.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1407
76.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1301
414.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1406
11.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1249
14.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1578
1.97 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1543
9556.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1824
100.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1601
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1456
35.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2975
146.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2985
40.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1946
1.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1340
12.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1524
48.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1443
55.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 7930 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4915 | |
| Integer Score | 7582 | |
| Floating Point Score | 9186 | |
|
AES-XTS
|
4915
8.38 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10539
53.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10520
497.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3757
10.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7774
9.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9046
2.83 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7869
427.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5920
1.84 MB/sec |
|
|
Clang
|
9483
73.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6397
74.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10311
12.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12224
75732.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8164
448.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9873
76.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8004
197.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14060
689.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16243
221.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12820
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7773
69.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7215
230.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2943
113.7 images/sec |