| User | mdcoutinho |
| Upload Date | Sun, 25 Sep 2022 22:54:12 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 13 9360 |
| Motherboard | Dell Inc. 0PVG6D |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8250U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 3397 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.72 GB DDR3 SDRAM 532 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 884 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1173 | |
| Integer Score | 829 | |
| Floating Point Score | 954 | |
|
AES-XTS
|
1173
2.00 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
762
3.85 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
970
45.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
793
2.24 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
783
919.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
813
254.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
851
46.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
890
283.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
869
6.77 Klines/sec |
|
|
Camera
|
750
8.69 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
761
952.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
915
5668.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
839
46.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
857
6.60 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
836
20.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1474
72.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1701
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1096
879.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
757
6.78 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
759
24.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
902
34.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 2984 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3853 | |
| Integer Score | 2854 | |
| Floating Point Score | 3120 | |
|
AES-XTS
|
3853
6.57 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3227
16.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3626
171.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2286
6.45 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2464
2.89 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2909
911.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3103
168.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2947
938.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
3008
23.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2381
27.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3188
3.99 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3584
22207.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2577
141.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2752
21.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3268
80.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4326
212.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5987
81.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4459
3.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2745
24.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1886
60.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1721
66.5 images/sec |