| User | mdcoutinho |
| Upload Date | Sun, 25 Sep 2022 22:30:19 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 13 9360 |
| Motherboard | Dell Inc. 0PVG6D |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8250U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 3416 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.72 GB DDR3 SDRAM 936 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 797 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 497 | |
| Integer Score | 745 | |
| Floating Point Score | 959 | |
|
AES-XTS
|
497
867.6 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
483
2.44 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
936
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
730
2.06 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
673
790.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
757
237.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
805
43.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
882
280.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
812
6.33 Klines/sec |
|
|
Camera
|
727
8.43 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
747
934.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
906
5613.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
833
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
830
6.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
835
20.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1398
68.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1698
23.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1108
890.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
807
7.23 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
826
26.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
919
35.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 3045 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4086 | |
| Integer Score | 2911 | |
| Floating Point Score | 3162 | |
|
AES-XTS
|
4086
6.96 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3327
16.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3612
170.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2313
6.52 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2509
2.95 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2869
898.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3147
170.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3089
984.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
3086
24.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2503
29.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3527
4.41 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3605
22335.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2474
136.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3080
23.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3293
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4451
218.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6131
83.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4431
3.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2784
24.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1800
57.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1636
63.2 images/sec |