| User | accuphase |
| Upload Date | Sun, 25 Sep 2022 21:09:26 +0000 |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 9 |
| Model | Amazon KFONWI |
| Model ID | Amazon KFONWI |
| Motherboard | onyx |
| Governor | schedutil |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT8168A |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 1.74 GB |
| Single-Core Score | 137 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 198 | |
| Integer Score | 147 | |
| Floating Point Score | 104 | |
|
AES-XTS
|
198
346.4 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
185
959.3 KB/sec |
|
|
Image Compression
|
136
6.44 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
276
777.5 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
121
141.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
126
39.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
164
8.90 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
152
48.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
149
1.16 Klines/sec |
|
|
Camera
|
81
0.94 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
73
91.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
191
1181.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
33
1.81 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
165
1.27 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
147
3.63 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
140
6.88 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
175
2.39 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
155
124.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
74
663.9 pixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
98
3.15 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
48
1.86 images/sec |
| Multi-Core Score | 400 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 531 | |
| Integer Score | 421 | |
| Floating Point Score | 334 | |
|
AES-XTS
|
531
927.4 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
524
2.65 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
413
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
660
1.86 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
374
438.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
421
131.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
487
26.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
481
153.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
374
2.91 Klines/sec |
|
|
Camera
|
209
2.42 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
246
307.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
529
3279.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
198
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
462
3.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
443
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
369
18.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
562
7.66 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
601
482.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
214
1.91 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
294
9.39 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
139
5.39 images/sec |