| User | quadrofource |
| Upload Date | Sun, 25 Sep 2022 16:28:00 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z690-P D4 |
| Power Plan | Gebalanceerd |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700F |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.09 GHz |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1025 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4436 | |
| Integer Score | 770 | |
| Floating Point Score | 1009 | |
|
AES-XTS
|
4436
7.56 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
886
4.48 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
751
35.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1074
3.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
756
887.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
891
279.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
699
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
670
213.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
867
6.75 Klines/sec |
|
|
Camera
|
484
5.61 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1199
1.50 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
816
5054.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
965
53.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1245
9.58 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
846
20.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1472
72.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
966
13.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1580
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
571
5.11 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1187
37.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
725
28.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 7916 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6983 | |
| Integer Score | 7370 | |
| Floating Point Score | 9253 | |
|
AES-XTS
|
6983
11.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8264
41.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12511
591.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4515
12.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6594
7.74 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6813
2.13 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8294
450.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6033
1.88 MB/sec |
|
|
Clang
|
7204
56.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8483
98.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9540
11.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9770
60531.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6927
380.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10022
77.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8924
219.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16456
807.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17427
237.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11926
9.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8536
76.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6436
205.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3922
151.5 images/sec |