| User | Spider24 |
| Upload Date | Sun, 25 Sep 2022 12:38:48 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. H270-Gaming 3 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. H270-Gaming 3 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7600 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4104 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB DDR4 SDRAM 1199 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1098 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1494 | |
| Integer Score | 1027 | |
| Floating Point Score | 1185 | |
|
AES-XTS
|
1494
2.55 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
969
4.90 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1213
57.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
957
2.70 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
949
1.11 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
979
306.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1063
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1085
345.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1028
8.01 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1030
11.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
918
1.15 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1090
6754.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1058
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1038
8.00 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1025
25.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1818
89.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2079
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1328
1.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1001
8.97 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1003
32.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1135
43.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 3673 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4784 | |
| Integer Score | 3498 | |
| Floating Point Score | 3867 | |
|
AES-XTS
|
4784
8.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3196
16.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4619
218.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2346
6.62 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3425
4.02 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3633
1.14 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3844
208.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3334
1.04 MB/sec |
|
|
Clang
|
3763
29.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3774
43.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3381
4.23 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3992
24730.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3726
204.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3864
29.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3692
91.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5441
266.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7760
105.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4828
3.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3750
33.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2276
72.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2318
89.6 images/sec |