| User | ShinOnii210 |
| Upload Date | Sun, 25 Sep 2022 12:21:10 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 10AY001RUS |
| Motherboard | LENOVO SHARKBAY |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-4130T |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Maximum Frequency | 2893 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 733 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1013 | |
| Integer Score | 693 | |
| Floating Point Score | 774 | |
|
AES-XTS
|
1013
1.73 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
714
3.61 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
808
38.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
691
1.95 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
590
692.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
676
211.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
680
36.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
726
231.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
710
5.53 Klines/sec |
|
|
Camera
|
662
7.67 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
600
750.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
745
4616.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
644
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
700
5.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
721
17.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1177
57.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1402
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
867
696.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
641
5.74 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
608
19.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
734
28.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 1613 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2148 | |
| Integer Score | 1547 | |
| Floating Point Score | 1666 | |
|
AES-XTS
|
2148
3.66 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1761
8.90 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1889
89.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1548
4.37 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1265
1.48 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1450
454.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1659
90.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1524
485.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1581
12.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1342
15.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1446
1.81 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1950
12081.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1356
74.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1489
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1710
42.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2438
119.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2969
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2122
1.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1384
12.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1159
37.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1141
44.1 images/sec |