| User | Michael4u |
| Upload Date | Sun, 25 Sep 2022 05:08:42 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS XIII HERO |
| Power Plan | Gebalanceerd |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 7251 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1933 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1743 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4890 | |
| Integer Score | 1502 | |
| Floating Point Score | 1741 | |
|
AES-XTS
|
4890
8.34 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1448
7.32 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1715
81.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1302
3.67 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1481
1.74 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1421
445.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1622
88.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1579
503.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1488
11.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1499
17.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1663
2.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1601
9916.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1400
76.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1456
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1350
33.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2818
138.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2951
40.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2052
1.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1401
12.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1632
52.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1558
60.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 11429 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9141 | |
| Integer Score | 11293 | |
| Floating Point Score | 12104 | |
|
AES-XTS
|
9141
15.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11775
59.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
16315
771.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5858
16.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
11164
13.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
12657
3.97 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
13039
707.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9983
3.11 MB/sec |
|
|
Clang
|
13149
102.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
10975
127.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12884
16.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16911
104771.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9957
547.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12733
98.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11920
293.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16897
828.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
24128
328.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
18596
14.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12048
107.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6282
200.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4326
167.2 images/sec |