| User | GerriG |
| Upload Date | Sun, 25 Sep 2022 00:28:38 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 3501 |
| Motherboard | Dell Inc. 0XGX0C |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.42 GHz |
| Maximum Frequency | 4192 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1329 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3120 | |
| Integer Score | 1170 | |
| Floating Point Score | 1376 | |
|
AES-XTS
|
3120
5.32 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1027
5.19 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1336
63.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
934
2.63 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1183
1.39 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1175
368.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1258
68.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1269
404.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1207
9.40 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1195
13.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1308
1.64 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1314
8142.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1168
64.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1308
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1073
26.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2161
106.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2403
32.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1672
1.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1129
10.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1083
34.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1123
43.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 2454 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4435 | |
| Integer Score | 2182 | |
| Floating Point Score | 2713 | |
|
AES-XTS
|
4435
7.56 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2179
11.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2714
128.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1657
4.67 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2021
2.37 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2166
678.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2170
117.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3099
987.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1976
15.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1969
22.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3427
4.29 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2766
17137.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2368
130.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2697
20.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2246
55.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4030
197.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4020
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4433
3.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1888
16.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1805
57.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1759
68.0 images/sec |