| User | Temp3sT |
| Upload Date | Sat, 11 Apr 2020 00:41:05 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | MSI MS-7737 |
| Motherboard | MSI Big Bang-XPower II (MS-7737) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3930K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4.50 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Sandy Bridge-E |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 918 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 980 | |
| Integer Score | 882 | |
| Floating Point Score | 986 | |
|
AES-XTS
|
980
1.67 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1088
5.50 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1005
47.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
794
2.24 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
857
1.01 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
837
262.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
892
48.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
806
256.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
860
6.70 Klines/sec |
|
|
Camera
|
835
9.68 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
984
1.23 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
951
5889.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
809
44.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
946
7.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
918
22.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1566
76.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1653
22.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1081
867.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
654
5.86 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1096
35.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
650
25.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 4591 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2972 | |
| Integer Score | 4579 | |
| Floating Point Score | 4888 | |
|
AES-XTS
|
2972
5.07 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6512
32.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6676
315.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1906
5.37 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5358
6.29 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5901
1.85 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5269
285.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2820
898.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
5260
41.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4324
50.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5921
7.41 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7244
44880.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4971
273.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6169
47.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4848
119.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6269
307.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9244
126.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7409
5.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4251
38.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2467
78.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1325
51.2 images/sec |