| User | Corey1248 |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 22:32:05 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | MSI MS-7971 |
| Motherboard | MSI Z170-A PRO (MS-7971) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6500 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3594 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 40.00 GB DDR4 SDRAM 1063 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 921 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1253 | |
| Integer Score | 864 | |
| Floating Point Score | 989 | |
|
AES-XTS
|
1253
2.14 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
808
4.09 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
997
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
832
2.35 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
822
965.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
833
261.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
879
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
923
293.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
857
6.68 Klines/sec |
|
|
Camera
|
844
9.79 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
803
1.01 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
893
5535.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
859
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
853
6.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
840
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1514
74.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1745
23.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1104
886.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
825
7.39 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
832
26.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1000
38.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 3136 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4660 | |
| Integer Score | 2949 | |
| Floating Point Score | 3286 | |
|
AES-XTS
|
4660
7.94 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2808
14.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3575
169.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2336
6.59 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2791
3.28 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3007
942.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3225
175.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2906
926.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
3068
23.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2982
34.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2877
3.60 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3209
19881.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3080
169.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3131
24.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3169
78.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4639
227.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6382
87.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4043
3.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3097
27.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2123
67.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2170
83.9 images/sec |