| User | Corey1248 |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 22:28:41 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | MSI MS-7971 |
| Motherboard | MSI Z170-A PRO (MS-7971) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6500 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3594 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 40.00 GB DDR4 SDRAM 1063 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 809 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1132 | |
| Integer Score | 737 | |
| Floating Point Score | 910 | |
|
AES-XTS
|
1132
1.93 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
619
3.13 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
895
42.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
783
2.21 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
602
706.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
740
231.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
817
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
804
256.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
642
5.00 Klines/sec |
|
|
Camera
|
784
9.09 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
689
861.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
829
5133.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
802
44.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
810
6.24 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
815
20.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1315
64.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1681
22.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1046
840.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
791
7.09 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
755
24.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
846
32.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 2630 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4399 | |
| Integer Score | 2410 | |
| Floating Point Score | 2812 | |
|
AES-XTS
|
4399
7.50 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2458
12.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2993
141.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2162
6.10 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2094
2.46 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2159
676.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2992
162.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1925
613.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
2737
21.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2421
28.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2223
2.78 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1815
11242.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2950
162.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2968
22.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2980
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3620
177.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4991
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3762
3.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2771
24.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2025
64.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2167
83.7 images/sec |