| User | kinouk |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 21:46:54 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro Education (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock H97 Killer |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4570 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3593 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 801 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 920 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1246 | |
| Integer Score | 865 | |
| Floating Point Score | 984 | |
|
AES-XTS
|
1246
2.12 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
904
4.57 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1000
47.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
813
2.29 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
820
962.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
839
262.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
836
45.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
895
285.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
884
6.89 Klines/sec |
|
|
Camera
|
810
9.39 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
850
1.06 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
935
5792.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
836
45.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
868
6.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
877
21.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1527
74.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1736
23.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1053
845.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
794
7.12 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
838
26.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
893
34.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 3058 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3792 | |
| Integer Score | 2923 | |
| Floating Point Score | 3227 | |
|
AES-XTS
|
3792
6.46 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2944
14.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3699
175.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1968
5.55 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2931
3.44 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3111
974.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2983
161.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2864
912.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
3225
25.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2893
33.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2979
3.73 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3454
21399.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3183
175.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3236
24.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3171
78.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4617
226.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6265
85.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4342
3.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2776
24.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2045
65.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1649
63.7 images/sec |