| User | MarcellHarmaci |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 21:40:34 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 22.04.1 LTS |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D36 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO Z690-P DDR4 (MS-7D36) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 6.30 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.42 GB |
| Single-Core Score | 1846 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2581 | |
| Integer Score | 1670 | |
| Floating Point Score | 2104 | |
|
AES-XTS
|
2581
4.40 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1555
7.87 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1787
84.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1197
3.37 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1983
2.33 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1671
523.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1758
95.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1688
537.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1797
14.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1718
19.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1899
2.38 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1875
11618.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1624
89.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2150
16.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1678
41.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3811
187.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3722
50.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2714
2.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1870
16.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1780
56.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1341
51.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 11804 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8414 | |
| Integer Score | 11466 | |
| Floating Point Score | 13102 | |
|
AES-XTS
|
8414
14.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11394
57.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
14636
692.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5752
16.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15599
18.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
14276
4.47 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
13270
720.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8601
2.68 MB/sec |
|
|
Clang
|
13647
106.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
10292
119.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11762
14.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
15498
96016.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
13200
725.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14515
111.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11671
287.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20157
988.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
26409
359.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
22706
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12472
111.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6714
214.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4733
182.9 images/sec |