| User | sapfir0 |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 21:31:12 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B660 GAMING X DDR4 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B660 GAMING X DDR4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Maximum Frequency | 2094 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1867 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4727 | |
| Integer Score | 1613 | |
| Floating Point Score | 1939 | |
|
AES-XTS
|
4727
8.06 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1446
7.31 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1780
84.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1502
4.24 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1629
1.91 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1591
498.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1716
93.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1718
547.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1601
12.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1566
18.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1791
2.24 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1724
10682.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1772
97.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1898
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1555
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3128
153.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3179
43.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2370
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1553
13.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1660
53.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1488
57.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 13259 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7911 | |
| Integer Score | 12901 | |
| Floating Point Score | 14926 | |
|
AES-XTS
|
7911
13.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12539
63.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
18307
866.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5314
15.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
16458
19.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
16239
5.09 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
15140
821.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9130
2.84 MB/sec |
|
|
Clang
|
17134
133.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12818
148.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
15251
19.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
19576
121282.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
15993
879.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
18816
144.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12527
308.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20517
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
27420
373.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
27051
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14373
128.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7216
230.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4611
178.2 images/sec |