| User | smokehead |
| Upload Date | Thu, 02 Apr 2020 19:10:25 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International MS-1675 |
| Motherboard | Micro-Star International MS-1675 |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-430M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.27 GHz |
| Maximum Frequency | 2.53 GHz |
| Package | Socket 989 rPGA |
| Codename | Arrandale |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 4.00 GB DDR3 SDRAM 532 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 371 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 45 | |
| Integer Score | 397 | |
| Floating Point Score | 368 | |
|
AES-XTS
|
45
79.0 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
451
2.28 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
496
23.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
370
1.04 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
361
423.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
388
121.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
382
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
361
114.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
392
3.06 Klines/sec |
|
|
Camera
|
391
4.54 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
234
292.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
330
2047.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
307
16.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
423
3.26 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
412
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
635
31.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
698
9.52 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
471
378.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
311
2.79 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
339
10.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
183
7.09 images/sec |
| Multi-Core Score | 730 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 96 | |
| Integer Score | 869 | |
| Floating Point Score | 536 | |
|
AES-XTS
|
96
168.4 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
1151
5.82 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1114
52.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
810
2.28 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
851
999.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
869
272.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
923
50.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
792
252.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
757
5.90 Klines/sec |
|
|
Camera
|
667
7.73 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
437
546.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
802
4969.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
190
10.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
411
3.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
168
4.15 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1038
50.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1640
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1099
882.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
642
5.76 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
600
19.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
318
12.3 images/sec |