| User | Warder105 |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 20:20:47 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS ULTRA |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS ULTRA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4995 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1866 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1755 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4296 | |
| Integer Score | 1497 | |
| Floating Point Score | 1892 | |
|
AES-XTS
|
4296
7.32 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1780
9.00 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1710
80.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1574
4.44 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1378
1.62 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1379
432.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1505
81.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1392
443.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1487
11.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1329
15.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1701
2.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1648
10211.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1910
105.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1700
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1551
38.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3143
154.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3186
43.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2066
1.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1436
12.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1646
52.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1611
62.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 16827 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10105 | |
| Integer Score | 16647 | |
| Floating Point Score | 18336 | |
|
AES-XTS
|
10105
17.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
26584
134.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
24044
1.14 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
6631
18.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18246
21.4 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
20900
6.55 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
17140
930.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
13137
4.09 MB/sec |
|
|
Clang
|
22282
173.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12105
140.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
16788
21.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
27616
171090.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
18317
1.01 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
24018
184.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16550
407.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
23502
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
32996
449.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
26550
21.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16641
149.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
14763
472.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4614
178.3 images/sec |