| User | jjx |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 19:58:28 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B50 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG Z390M GAMING EDGE AC (MS-7B50) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4715 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1366 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1336 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1750 | |
| Integer Score | 1247 | |
| Floating Point Score | 1460 | |
|
AES-XTS
|
1750
2.98 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1228
6.21 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1389
65.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1170
3.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1156
1.36 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1209
378.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1295
70.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1322
421.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1257
9.79 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1217
14.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1279
1.60 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1345
8334.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1231
67.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1290
9.93 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1238
30.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2088
102.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2527
34.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1638
1.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1200
10.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1288
41.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1418
54.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 6276 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6009 | |
| Integer Score | 6012 | |
| Floating Point Score | 6892 | |
|
AES-XTS
|
6009
10.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5467
27.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6683
316.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3340
9.42 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6692
7.86 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6852
2.15 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6814
369.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5884
1.83 MB/sec |
|
|
Clang
|
7106
55.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6433
74.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6402
8.01 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7582
46975.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6896
379.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7450
57.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6573
162.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9174
450.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13692
186.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10056
8.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6749
60.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3686
117.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3236
125.1 images/sec |