| User | tranminhtri283 |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 19:56:07 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X570ZD_F570ZD |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X570ZD |
| Power Plan | Azurite Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2500U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 3282 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Raven Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 12.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 597 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1357 | |
| Integer Score | 524 | |
| Floating Point Score | 629 | |
|
AES-XTS
|
1357
2.31 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
626
3.17 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
741
35.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
570
1.61 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
185
216.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
493
154.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
547
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
614
195.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
577
4.49 Klines/sec |
|
|
Camera
|
632
7.33 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
468
586.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
650
4025.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
760
41.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
474
3.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
563
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1044
51.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1055
14.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
715
574.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
539
4.83 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
526
16.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
442
17.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 2736 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4413 | |
| Integer Score | 2542 | |
| Floating Point Score | 2876 | |
|
AES-XTS
|
4413
7.52 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3086
15.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3565
168.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1990
5.61 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2493
2.93 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2699
845.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2775
150.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2442
778.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
2795
21.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1590
18.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2740
3.43 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2549
15793.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2514
138.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3223
24.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3227
79.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4861
238.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5001
68.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4045
3.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2482
22.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1883
60.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1325
51.2 images/sec |