| User | jjx |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 19:52:38 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B50 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG Z390M GAMING EDGE AC (MS-7B50) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4715 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1366 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1336 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1742 | |
| Integer Score | 1242 | |
| Floating Point Score | 1471 | |
|
AES-XTS
|
1742
2.97 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1216
6.15 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1389
65.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1164
3.28 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1141
1.34 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1204
377.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1292
70.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1325
422.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1260
9.82 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1211
14.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1281
1.60 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1346
8340.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1247
68.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1286
9.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1240
30.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2240
109.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2523
34.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1646
1.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1205
10.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1287
41.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1411
54.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 6293 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6058 | |
| Integer Score | 6160 | |
| Floating Point Score | 6620 | |
|
AES-XTS
|
6058
10.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5678
28.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7982
377.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3450
9.73 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6507
7.64 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6854
2.15 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6894
374.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6002
1.87 MB/sec |
|
|
Clang
|
6894
53.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6419
74.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6371
7.97 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7511
46534.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6866
377.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7405
57.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6492
160.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9242
453.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12916
176.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9886
7.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5082
45.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3688
117.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3062
118.3 images/sec |