| User | tranminhtri283 |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 19:19:09 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X570ZD_F570ZD |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X570ZD |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2500U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 3543 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Raven Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 12.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 621 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1314 | |
| Integer Score | 532 | |
| Floating Point Score | 697 | |
|
AES-XTS
|
1314
2.24 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
586
2.96 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
667
31.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
547
1.54 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
183
214.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
528
165.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
641
34.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
618
196.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
571
4.45 Klines/sec |
|
|
Camera
|
735
8.52 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
564
705.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
705
4369.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
573
31.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
519
3.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
693
17.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1290
63.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1234
16.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
859
690.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
578
5.17 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
554
17.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
525
20.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 2667 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4279 | |
| Integer Score | 2550 | |
| Floating Point Score | 2652 | |
|
AES-XTS
|
4279
7.29 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3023
15.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3247
153.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1913
5.40 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2526
2.97 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2344
734.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2832
153.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2384
759.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
2587
20.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2345
27.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2715
3.40 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3254
20162.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1928
106.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1938
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3226
79.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4835
237.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4667
63.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4033
3.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1934
17.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1849
59.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1316
50.8 images/sec |