| User | jjx |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 18:04:56 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B50 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG Z390M GAMING EDGE AC (MS-7B50) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4600 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1333 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1354 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1819 | |
| Integer Score | 1263 | |
| Floating Point Score | 1475 | |
|
AES-XTS
|
1819
3.10 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1237
6.26 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1471
69.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1177
3.32 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1192
1.40 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1210
379.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1287
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1316
419.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1266
9.86 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1239
14.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1284
1.61 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1323
8195.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1294
71.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1259
9.69 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1230
30.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2294
112.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2525
34.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1630
1.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1212
10.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1318
42.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1405
54.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 6379 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5577 | |
| Integer Score | 6247 | |
| Floating Point Score | 6798 | |
|
AES-XTS
|
5577
9.51 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5771
29.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8481
401.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3375
9.52 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6642
7.80 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6834
2.14 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6802
369.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5996
1.87 MB/sec |
|
|
Clang
|
7068
55.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6699
77.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6456
8.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7577
46940.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6835
375.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7213
55.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6453
159.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9217
452.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13637
185.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10271
8.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6740
60.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3506
112.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3020
116.7 images/sec |