| User | Ue0Epait |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 17:49:59 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. G3 3579 |
| Motherboard | Dell Inc. 0JYXHN |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8300H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 3991 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 969 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1369 | |
| Integer Score | 885 | |
| Floating Point Score | 1084 | |
|
AES-XTS
|
1369
2.33 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
802
4.06 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1018
48.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
847
2.39 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
843
989.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
793
248.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
931
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1012
322.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
888
6.92 Klines/sec |
|
|
Camera
|
857
9.94 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
844
1.06 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
987
6116.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
916
50.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
913
7.03 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
922
22.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1628
79.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1833
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1266
1.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
933
8.36 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
986
31.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1092
42.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 3968 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4924 | |
| Integer Score | 3767 | |
| Floating Point Score | 4244 | |
|
AES-XTS
|
4924
8.39 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4202
21.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4858
229.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2875
8.11 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3169
3.72 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3709
1.16 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4201
228.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3572
1.11 MB/sec |
|
|
Clang
|
4070
31.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3628
42.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4060
5.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5042
31235.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3641
200.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3836
29.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4336
106.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6092
298.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8124
110.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5434
4.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3880
34.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2698
86.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2306
89.1 images/sec |