| User | Tranklukator |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 17:11:05 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z690 AORUS ELITE DDR4 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z690 AORUS ELITE DDR4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4900 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1333 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1936 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4596 | |
| Integer Score | 1693 | |
| Floating Point Score | 2020 | |
|
AES-XTS
|
4596
7.84 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1575
7.96 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1910
90.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1594
4.50 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1677
1.97 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1690
529.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1714
93.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1807
575.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1705
13.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1596
18.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1902
2.38 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1813
11232.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1694
93.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1995
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1655
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3311
162.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3398
46.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2591
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1624
14.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1792
57.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1394
53.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 13251 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6542 | |
| Integer Score | 13134 | |
| Floating Point Score | 14622 | |
|
AES-XTS
|
6542
11.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12295
62.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
19348
915.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4698
13.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
17363
20.4 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
19000
5.95 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
15138
821.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8887
2.77 MB/sec |
|
|
Clang
|
18556
144.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12637
146.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
14929
18.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
21056
130452.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
16254
893.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
19940
153.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12072
297.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18679
916.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
25983
354.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
27750
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14491
129.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6788
217.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4008
154.9 images/sec |