| User | kstoner51 |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 17:03:41 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. P8H77-M LE |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3470 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3591 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 12.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 696 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 823 | |
| Integer Score | 654 | |
| Floating Point Score | 765 | |
|
AES-XTS
|
823
1.40 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
717
3.63 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
810
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
661
1.87 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
601
705.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
600
188.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
619
33.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
628
200.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
589
4.59 Klines/sec |
|
|
Camera
|
693
8.03 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
661
826.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
762
4723.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
694
38.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
726
5.59 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
743
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1223
60.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1325
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
851
683.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
525
4.71 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
718
22.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
532
20.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 2203 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2416 | |
| Integer Score | 2038 | |
| Floating Point Score | 2524 | |
|
AES-XTS
|
2416
4.12 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2248
11.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2498
118.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1292
3.64 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1581
1.86 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1886
590.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2443
132.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1885
600.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
2506
19.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2427
28.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2539
3.18 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2980
18462.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2702
148.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2705
20.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2539
62.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3635
178.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4715
64.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3482
2.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1680
15.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1694
54.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1113
43.0 images/sec |