| User | tranminhtri283 |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 16:47:14 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X570ZD_F570ZD |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X570ZD |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2500U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 3586 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Raven Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 12.00 GB DDR4 SDRAM 933 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 773 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1902 | |
| Integer Score | 644 | |
| Floating Point Score | 864 | |
|
AES-XTS
|
1902
3.24 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
739
3.74 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
943
44.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
632
1.78 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
205
240.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
662
207.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
746
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
684
217.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
711
5.54 Klines/sec |
|
|
Camera
|
881
10.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
610
763.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
930
5764.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
919
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
769
5.92 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
744
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1568
76.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1484
20.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1087
872.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
704
6.31 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
649
20.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
578
22.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 2750 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3309 | |
| Integer Score | 2629 | |
| Floating Point Score | 2920 | |
|
AES-XTS
|
3309
5.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3073
15.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3761
177.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1521
4.29 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2742
3.22 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2852
893.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2806
152.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1983
631.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
3016
23.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2599
30.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2585
3.23 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3730
23107.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2671
146.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3326
25.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3048
75.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4689
230.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6070
82.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4502
3.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2715
24.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1608
51.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
901
34.8 images/sec |