| User | mrdude1234 |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 16:09:29 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 82MS |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 1776 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 13.85 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 793 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1513 | |
| Integer Score | 661 | |
| Floating Point Score | 959 | |
|
AES-XTS
|
1513
2.58 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
618
3.13 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
602
28.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
545
1.54 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
598
702.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
713
223.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
770
41.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
698
222.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
759
5.92 Klines/sec |
|
|
Camera
|
684
7.93 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
868
1.09 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
835
5175.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1011
55.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
864
6.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
795
19.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1601
78.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1642
22.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1010
810.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
747
6.69 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
826
26.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
767
29.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 5714 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3836 | |
| Integer Score | 5432 | |
| Floating Point Score | 6637 | |
|
AES-XTS
|
3836
6.54 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7366
37.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8265
391.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2341
6.60 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6140
7.21 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6861
2.15 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5851
317.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3169
1009.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
7179
55.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5155
59.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7481
9.36 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9513
58937.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6991
384.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7791
60.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5870
144.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8982
440.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11786
160.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9768
7.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6310
56.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4271
136.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1735
67.1 images/sec |