| User | papatado |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 16:05:01 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP EliteDesk 800 G3 SFF |
| Motherboard | HP 8299 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4188 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1196 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1026 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1392 | |
| Integer Score | 945 | |
| Floating Point Score | 1141 | |
|
AES-XTS
|
1392
2.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
835
4.22 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1093
51.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
946
2.67 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
736
864.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
934
292.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1023
55.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1011
322.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1006
7.83 Klines/sec |
|
|
Camera
|
971
11.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
957
1.20 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1004
6218.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
997
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
977
7.52 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
919
22.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1758
86.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1981
27.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1333
1.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
951
8.52 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1018
32.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1099
42.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 3729 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5369 | |
| Integer Score | 3461 | |
| Floating Point Score | 4036 | |
|
AES-XTS
|
5369
9.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4003
20.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4371
206.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3055
8.62 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2668
3.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3456
1.08 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3739
202.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3211
1022.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
3591
28.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3350
38.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4124
5.16 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4518
27992.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3555
195.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3723
28.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4033
99.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5495
269.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7566
103.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5411
4.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3694
33.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2519
80.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2225
86.0 images/sec |