| User | mrdude1234 |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 16:02:15 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 82MS |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 1776 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 13.85 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 872 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2170 | |
| Integer Score | 735 | |
| Floating Point Score | 951 | |
|
AES-XTS
|
2170
3.70 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
825
4.17 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
865
40.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
672
1.89 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
681
799.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
707
221.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
768
41.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
690
219.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
749
5.83 Klines/sec |
|
|
Camera
|
680
7.88 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
853
1.07 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
828
5130.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
984
54.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
861
6.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
794
19.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1568
76.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1644
22.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1042
836.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
740
6.63 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
797
25.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
765
29.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 5410 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3870 | |
| Integer Score | 5327 | |
| Floating Point Score | 5847 | |
|
AES-XTS
|
3870
6.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6983
35.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8251
390.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2355
6.64 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6108
7.17 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6731
2.11 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5597
303.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3112
991.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
7061
55.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5038
58.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7380
9.23 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9426
58395.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6879
378.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7706
59.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5793
142.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8964
439.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9079
123.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5948
4.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4552
40.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3690
118.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1572
60.8 images/sec |