| User | mrdude1234 |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 15:57:51 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 82MS |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 1776 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 13.85 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 881 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2157 | |
| Integer Score | 745 | |
| Floating Point Score | 962 | |
|
AES-XTS
|
2157
3.68 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
854
4.32 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
869
41.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
688
1.94 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
702
824.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
717
224.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
770
41.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
694
221.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
756
5.89 Klines/sec |
|
|
Camera
|
683
7.92 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
873
1.09 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
832
5154.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
988
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
868
6.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
795
19.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1612
79.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1647
22.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1059
850.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
743
6.65 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
827
26.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
762
29.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 5750 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3915 | |
| Integer Score | 5458 | |
| Floating Point Score | 6690 | |
|
AES-XTS
|
3915
6.67 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7409
37.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8350
395.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2410
6.80 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6145
7.22 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6900
2.16 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5883
319.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3162
1007.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
7283
56.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5015
58.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7467
9.34 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9524
59001.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6988
384.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7814
60.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5844
144.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9241
453.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11863
161.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10030
8.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6253
56.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4329
138.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1778
68.7 images/sec |