| User | mbassily |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 14:37:34 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 7010 |
| Motherboard | Dell Inc. 0KRC95 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3550 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.29 GHz |
| Maximum Frequency | 3693 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 4.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 764 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 830 | |
| Integer Score | 730 | |
| Floating Point Score | 826 | |
|
AES-XTS
|
830
1.41 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
753
3.81 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
883
41.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
650
1.83 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
681
799.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
711
222.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
753
40.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
702
223.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
718
5.59 Klines/sec |
|
|
Camera
|
738
8.56 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
746
933.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
830
5143.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
747
41.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
781
6.01 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
775
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1302
63.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1407
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
919
737.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
565
5.06 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
844
27.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
541
20.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 2433 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1954 | |
| Integer Score | 2375 | |
| Floating Point Score | 2637 | |
|
AES-XTS
|
1954
3.33 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2850
14.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3296
155.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1242
3.50 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2407
2.83 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2716
851.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2474
134.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1900
605.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
2667
20.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2519
29.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2894
3.62 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3097
19186.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2984
164.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2908
22.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2533
62.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3780
185.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4863
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3718
2.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2045
18.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1683
53.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
924
35.7 images/sec |