| User | mrdude1234 |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 14:33:13 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 82MS |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 1776 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 13.85 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 611 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1509 | |
| Integer Score | 518 | |
| Floating Point Score | 664 | |
|
AES-XTS
|
1509
2.57 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
613
3.10 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
604
28.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
546
1.54 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
460
539.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
499
156.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
524
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
456
145.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
523
4.08 Klines/sec |
|
|
Camera
|
465
5.39 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
607
759.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
584
3615.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
690
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
608
4.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
543
13.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1120
55.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1138
15.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
727
583.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
515
4.62 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
572
18.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
502
19.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 4162 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2210 | |
| Integer Score | 3997 | |
| Floating Point Score | 4846 | |
|
AES-XTS
|
2210
3.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5840
29.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5885
278.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2258
6.37 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4157
4.88 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4754
1.49 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4285
232.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2173
692.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
4963
38.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3671
42.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4741
5.93 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6302
39045.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3975
218.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5468
42.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4659
114.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7372
361.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9179
125.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6087
4.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4564
40.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3807
121.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1597
61.7 images/sec |