| User | ita1004 |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 14:29:11 +0000 |
| Views | 10 |
| Notes | test 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Unknown |
| Motherboard | Intel Corporation D54250WYK |
| Power Plan | Hchstleistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4250U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 1.30 GHz |
| Maximum Frequency | 2594 MHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Haswell ULT |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 345 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 573 | |
| Integer Score | 308 | |
| Floating Point Score | 387 | |
|
AES-XTS
|
573
999.5 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
309
1.56 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
354
16.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
390
1.10 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
218
255.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
290
90.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
336
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
298
95.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
307
2.39 Klines/sec |
|
|
Camera
|
301
3.49 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
272
340.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
418
2587.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
292
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
326
2.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
372
9.18 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
589
28.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
636
8.67 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
442
354.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
305
2.73 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
359
11.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
403
15.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 990 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1345 | |
| Integer Score | 987 | |
| Floating Point Score | 938 | |
|
AES-XTS
|
1345
2.29 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1307
6.61 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1451
68.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1134
3.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
767
900.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
739
231.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1013
55.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1003
319.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
869
6.77 Klines/sec |
|
|
Camera
|
825
9.56 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
808
1.01 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1180
7308.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
821
45.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
884
6.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1011
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1483
72.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1665
22.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1054
846.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
649
5.82 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
659
21.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
636
24.6 images/sec |