| User | SrishanthGoud |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 13:08:13 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X515DAP_M515DA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X515DAP |
| Power Plan | ASUS Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 3 3250U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Maximum Frequency | 2898 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 512 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 5.95 GB DDR4 SDRAM 1197 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 553 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 933 | |
| Integer Score | 548 | |
| Floating Point Score | 499 | |
|
AES-XTS
|
933
1.59 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
508
2.57 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
659
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
546
1.54 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
569
668.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
476
149.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
547
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
452
143.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
573
4.47 Klines/sec |
|
|
Camera
|
632
7.32 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
412
515.3 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
708
4384.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
583
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
144
1.11 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
529
13.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
978
48.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
646
8.80 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
788
633.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
402
3.60 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
482
15.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
382
14.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 1448 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2216 | |
| Integer Score | 1427 | |
| Floating Point Score | 1367 | |
|
AES-XTS
|
2216
3.78 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1548
7.83 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1885
89.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1207
3.40 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1303
1.53 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1401
439.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1501
81.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1316
419.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1488
11.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1302
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1403
1.76 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1956
12119.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1218
67.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1504
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1700
41.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2539
124.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2757
37.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
911
731.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
965
8.64 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
822
26.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
720
27.8 images/sec |