| User | SrishanthGoud |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 13:02:11 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X515DAP_M515DA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X515DAP |
| Power Plan | ASUS Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 3 3250U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Maximum Frequency | 2491 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 512 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 5.95 GB DDR4 SDRAM 1195 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 423 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 847 | |
| Integer Score | 378 | |
| Floating Point Score | 451 | |
|
AES-XTS
|
847
1.44 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
354
1.79 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
464
22.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
396
1.12 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
308
361.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
364
114.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
406
22.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
364
116.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
366
2.85 Klines/sec |
|
|
Camera
|
403
4.67 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
272
340.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
469
2907.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
425
23.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
381
2.93 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
402
9.91 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
738
36.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
843
11.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
620
497.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
442
3.96 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
413
13.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
269
10.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 936 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1827 | |
| Integer Score | 933 | |
| Floating Point Score | 794 | |
|
AES-XTS
|
1827
3.12 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1159
5.86 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1431
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
980
2.76 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
966
1.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
540
169.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
605
32.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1006
320.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1052
8.20 Klines/sec |
|
|
Camera
|
986
11.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
613
766.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
750
4647.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
406
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
576
4.44 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
785
19.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1479
72.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1451
19.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1436
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
666
5.97 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
796
25.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
574
22.2 images/sec |