| User | stormBOX |
| Upload Date | Sun, 14 Aug 2022 11:55:26 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Zephyrus G14 GA401QE_GA401QE |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GA401QE |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800HS |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4367 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 23.41 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1412 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3406 | |
| Integer Score | 1205 | |
| Floating Point Score | 1529 | |
|
AES-XTS
|
3406
5.81 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1370
6.93 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1470
69.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
951
2.68 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1196
1.40 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1182
370.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1269
68.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1113
354.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1271
9.91 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1102
12.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1298
1.62 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1385
8581.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1626
89.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1441
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1240
30.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2395
117.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2628
35.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1790
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1246
11.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1362
43.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1072
41.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 7415 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3917 | |
| Integer Score | 7136 | |
| Floating Point Score | 8602 | |
|
AES-XTS
|
3917
6.68 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9432
47.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11741
555.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2458
6.93 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8798
10.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10188
3.19 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7610
413.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3549
1.10 MB/sec |
|
|
Clang
|
10786
84.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6751
78.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11753
14.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
14629
90631.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8704
478.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11894
91.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6965
171.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10356
508.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14538
198.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14726
11.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8277
74.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4842
154.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1732
66.9 images/sec |