| User | smokehead |
| Upload Date | Thu, 02 Apr 2020 17:27:15 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | Acer Aspire V5-573G |
| Motherboard | Acer Dazzle_HW |
| Power Plan | Wysoka wydajno |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4210U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 1.69 GHz |
| Maximum Frequency | 2.68 GHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Haswell ULT |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 11.89 GB DDR3 SDRAM 794 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 582 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 757 | |
| Integer Score | 559 | |
| Floating Point Score | 604 | |
|
AES-XTS
|
757
1.29 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
551
2.79 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
662
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
503
1.42 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
522
613.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
573
179.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
569
30.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
572
182.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
586
4.56 Klines/sec |
|
|
Camera
|
508
5.89 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
423
529.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
630
3902.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
450
24.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
585
4.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
603
14.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
834
40.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1156
15.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
692
555.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
531
4.76 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
477
15.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
542
21.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 1207 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1721 | |
| Integer Score | 1146 | |
| Floating Point Score | 1254 | |
|
AES-XTS
|
1721
2.93 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1323
6.69 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1428
67.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1113
3.14 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
955
1.12 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1119
350.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1201
65.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1161
369.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1157
9.02 Klines/sec |
|
|
Camera
|
943
10.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1019
1.27 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1501
9299.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1057
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1116
8.59 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1307
32.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1810
88.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2280
31.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1536
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
964
8.64 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
940
30.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
892
34.5 images/sec |