| User | smokehead |
| Upload Date | Thu, 02 Apr 2020 17:22:20 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 7 Enterprise (64-bit) |
| Model | Micro-Star International MS-1675 |
| Motherboard | Micro-Star International MS-1675 |
| Power Plan | Wysoka wydajno |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-430M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.27 GHz |
| Maximum Frequency | 2.53 GHz |
| Package | Socket 989 rPGA |
| Codename | Arrandale |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 4.00 GB DDR3 SDRAM 532 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 405 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 47 | |
| Integer Score | 430 | |
| Floating Point Score | 412 | |
|
AES-XTS
|
47
82.3 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
484
2.45 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
509
24.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
402
1.13 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
426
500.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
412
129.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
443
24.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
391
124.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
423
3.29 Klines/sec |
|
|
Camera
|
398
4.61 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
293
366.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
458
2834.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
394
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
479
3.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
438
10.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
680
33.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
745
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
450
361.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
318
2.85 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
358
11.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
203
7.85 images/sec |
| Multi-Core Score | 908 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 108 | |
| Integer Score | 965 | |
| Floating Point Score | 917 | |
|
AES-XTS
|
108
188.4 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
1219
6.17 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1206
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
884
2.49 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
927
1.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
926
290.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1000
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
822
261.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
980
7.63 Klines/sec |
|
|
Camera
|
805
9.33 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
721
902.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1176
7282.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
753
41.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1055
8.12 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1084
26.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1237
60.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1805
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1185
951.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
723
6.48 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
733
23.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
378
14.6 images/sec |